Merhaba, Ben Gökçe Gürsel

2021 yılında Trakya Üniversitesinden mezun olmuş bir diyetisyenim.

Öğrencilik hayatım boyunca sürekli olarak araştırma ve öğrendiklerimi çevreme aktarma heyecanıyla kendimi geliştirmeye odaklandım. Beslenme hakkında bilgilerimi daha fazla kişiyle paylaşmak ve gerçekten uygulanabilir, sürdürülebilir alışkanlıklar kazandırmak amacıyla bu siteyi kurmaya karar verdim.

Günümüzde beslenmenin giderek popülerleşmesi ve kaynağı belli olmayan birçok bilgiye kolayca ulaşılabilir olması, beslenme hakkında herkesin fikir sahibi olmasını sağladı. Ancak bir noktada beslenmenin bir bilim olduğu unutulmamalıdır. Beslenme konusunda mucizevi besinler, tarifler aramak yerine kendimizin en iyi versiyonunu bulmaya odaklanmalıyız. Bunu yaparken de uyguladığımız yöntemlerin uygulanabilir, ulaşılabilir, sürdürülebilir olmasına özen göstermeliyiz. Beslenmenin kişiye özel olduğu bilim de olsa aslında biricik olduğunu unutmamalıyız. Aksi taktirde uyguladığımız beslenme modelini hayatımıza entegre edebilmemiz oldukça zorlaşır. Uyguladığımız beslenme modelinin öncelikle bedenimizi doyurması sonrasında ise ruhumuzu da doyurabilmesi çok önemlidir çünkü bu şartlar sağlandığında asıl amacımıza ulaşabiliriz.

Şimdi sen de kendini kısıtlamadan, yemek seçimlerinden suçluluk duymadan besinlerle ilişkini düzeltmek ve daha sağlıklı seni keşfetmek istersen bana ulaşabilirsin.

Neden Biz?

Neden biz

 1. Kişiye özel beslenme planı
 2. Besinlerle sağlıklı ilişki kurma
 3. Sürdürülebilir beslenme ile sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanma
 4. Yeterli, dengeli ve mutlu beslemeyi öğrenme
 5. Kısıtlama-aşırı yeme döngüsü olmadan sağlıklı yeme davranışı geliştirme
s

Hizmetler / Nasıl Yürür?

Yüz yüze beslenme danışmanlığı

İlk görüşmemizde yaşam tarzı, sağlık durumu, beslenme alışkanlıkları ve egzersiz düzeyleriniz hakkına konuşuyoruz ve sizi yakından tanımaya çalışıyorum. Bu görüşmeler ortalama 50-60 dakika sürüyor. Sonrasında gerçekleşecek kontrol görüşmelerimizde ilerleyişi takip ediyor, menü / tarif güncellemeleri yapıyor, beslenme eğitimi veriyorum. Bu görüşmeler de ortalama 30-40 dakika sürüyor.

Yüz yüze beslenme danışmanlığı içeriği

 • Vücut analizi
 • Beslenme günlüğü tutma
 • Whatsapp üzerinden birebir takip
 • Kişiye özel beslenme programı
 • Beslenme eğitimi
 • Pişirme yöntemlerinde püf noktalar/pratik tarifler
 • Sağlıklı tercihleri yapabilme
 • Haftalık kontrol ve güncellemeler
Online beslenme danışmanlığı
Yüz yüze beslenme danışmanlığından farklı olarak konumuzun fark etmeden yolda, trafikte zaman kaybetmeden ulaşabilidğiniz ve ölçümlerinizi kendiniz yaptığınız danışmanlık hizmeti olmasıdır. Paketinizin içeriğine göre düzenli bir şekilde kontrol ve takibinizi yapıyorum.
Kurumsal beslenme danışmanlığı
Menü planlama
Öncelikle menüsü planlanacak kurumun ihtiyaçlarını belirleyip bunlara uygun sağlıklı menüler oluşturuyorum. Örneğin; restaurant,cafe, okul, kreş, ana okulu, kurumsal şirket gibi kurumlar. Genel olarak aylık dönüşümlü menüler oluşturuyorum. Menülerin kalori ve besin içeriklerini hesaplıyor, sağlıklı alternatif tarifler öneriyorum
Söyleşi / Seminer
Belirli gruplara örneğin hamile, çocuk, emzirme dönemindeki anneler gibi ihtiyaçları ve nasıl beslenmeleri konusunda temel beslenme eğitimini anlatıyorum. Sonrasında sizin sorularınızı yanıtlıyor ve beslenme hakkındaki karışıklığı gidermeye çalışıyorum.